KOTLI NA SEKANCE in PELETE

Turbomat

150 – 550 kW

Fröling kotli » Kotli na sekance » Froeling Turbomat

Turbomat

Frolingov Turbomat je edinstven ogrevalni sistem s popolnoma avtomatskim gorilnikom na drva, ki bo deloval z najrazličnejšimi lesnimi materiali. Kot vodilni proizvajalec ogrevalnih sistemov na biomaso Turbomat združuje Frolingovo strokovno znanje in izkušnje pri pionirskih inovacijah. Predstavlja kotel, ki je popolnoma primeren za kurjenje drugih biomasnih goriv in tudi lesnih sekancev.

Turbomat se ne ponaša le z inovativno tehnologijo zgorevanja, temveč ponuja tudi impresivne možnosti nadzora. Z lambda regulacijo kot standardno opremo, nadzorom temperature zgorevalne komore in nadzorom podtlaka, je zagotovljeno popolno zgorevanje za vrsto materialov. Zagotovljeno udobje postavlja nove standarde v tej kategoriji zmogljivosti.

Vse funkcije Turbomata so popolnoma samodejne, od dovajanja goriva in zgorevanja do čiščenja in odstranjevanja pepela. Visokotehnološki Turbomat je zasnovan tako, da je izjemno robusten, vzdržljiv in enostaven za servisiranje.

Želite več informacij ali imate dodatna vprašanja?

Dokumentacija izdelka

NAJNOVEJŠA TEHNOLOGIJA

TM 150/200/250

"Pokončni 3-potni toplotni izmenjevalec toplote in sistem za optimizacijo izkoristka WOS
s samodejno delujočimi turbulatorji za čiščenje in za minimalne emisije prahu (<50 mg/Nm³)"

Večslojna toplotna izolacija zagotavlja minimalne toplotne izgube

4-slojna visokotemperaturna zgorevalna komora
(šamot / izolacija 1 / zračni plašč / izolacija 2), izdelana iz vrhunskih, toplotno odpornih šamotnih komponent za optimalno zgorevanje, tudi pri slabšem gorivu (npr. visoka stopnja vlage itd.) ali alternativnem gorivu

Recirkulacija dimnih plinov AGR
optimizira izgorevanje (moč, emisije itd.) pri posebej zahtevnih gorivih, npr. peleti, oblanci, miskantus itd.

Vlečni ventilator z regulirano hitrostjo in nadzorom delovanja
skupaj s krmilnikom podtlaka zagotavljata, da se sistem nenehno prilagaja spremembam goriva in pogojem v dimniku

Trapezni kanal dozirnega polža
zagotavlja minimalno porabo energije v dovodnem območju in popolno prilagodljivost za različne velikosti goriva. Pogonska enota menjalnika v industrijskem standardu je vzdržljiva in mehansko ločena od transportnega kanala. S tem je onemogočen povratni učinek premikanja polža na enoto menjalnika.
Dodatna lastnost TM 200/250 je tudi dejstvo, da je dozirni del vodno hlajen v območju visokih temperatur. To služi zelo praktičnemu namenu predhodnega sušenja ogrevalnega materiala, kjer ima gorivo visoko vsebnost vlage.

Velika, masivna vrata zgorevalne komore
zagotavljajo enostaven dostop za vzdrževanje

Premična rešetka
za stalno homogen proces zgorevanja s sprotnim odstranjevanjem ostankov izgorevanja

Avtomatsko odstranjevanje pepela za
transport v zunanjo posodo

TM 320/400/500

Recirkulacija dimnih plinov AGR
optimizira izgorevanje (moč, emisije itd.) pri posebej zahtevnih gorivih, npr. peleti, oblanci, miskantus itd.

"Pokončni, patentirani 4-potni toplotni izmenjevalec z vgrajenim ciklonskim ločevanjem prahu in sistemom za optimizacijo izkoristka WOS s samodejnim čiščenje. Delovni tlak do 6 barov

Hlajenje ohišja zgorevalne komore zmanjša toplotne izgube

Visokotemperaturna cona za naknadno izgorevanje
z vročo šamotno oblogo podaljša čas izgorevanja. To še dodatno poveča učinkovitost, zlasti pri slabših gorivih.

Vlečni ventilator z regulirano hitrostjo in nadzorom delovanja
skupaj z regulatorjem podtlaka zagotavljata, da se sistem nenehno prilagaja spremembam v gorivu in razmerah v dimniku

Avtomatski vžig
Za težko vnetljive materiale (npr. visoka vlažnost). Po želji je mogoče namestiti drugi ventilator za vžig

4-slojna visokotemperaturna zgorevalna komora (šamotna opeka / izolacija 1 / zračni plašč / izolacija 2), izdelana iz vrhunskih, toplotno odpornih šamotnih komponent za optimalno zgorevanje,
tudi pri slabšem gorivu (npr. visoka stopnja vlage itd.) ali alternativnem gorivu

Premična rešetka za stalno homogen proces zgorevanja s sprotnim odstranjevanjem ostankov zgorevanja.
Inovativni sistem za ločevanje območja primarnega zraka zagotavlja izjemne rezultate zgorevanja z nizkimi emisijami CO!

Velika, masivna vrata zgorevalne komore
zagotavljajo enostaven dostop za vzdrževanje

Trapezni kanal dozirnega polža
zagotavlja minimalno porabo energije v dovodnem območju in popolno prilagodljivost za različne velikosti goriva. Pogonska enota menjalnika v industrijskem standardu je vzdržljiva in mehansko ločena od transportnega kanala. S tem je onemogočen povratni učinek premikanja polža na enoto menjalnika. Dodatna lastnost je tudi dejstvo, da je dovodni del vodno hlajen v območju visokih temperatur. To služi zelo praktičnemu namenu predhodnega sušenja ogrevalnega materiala, kjer ima gorivo visoko vsebnost vlage.

Drugi (dodatni) avtomatski vžig
Po želji je mogoče namestiti drugi ventilator za vžig posebej zahtevnih materialov

Sistematično udobje

Froling gre v prihodnost s krmiljenjem kotla. Inteligentno krmiljenje je sestavljeno iz visokokakovostnih industrijskih standardnih komponent in ponuja različne možnosti nastavitev in vizualizacije za individualno, učinkovito in stabilno delovanje sistema. Krmilna enota ponuja številne funkcionalne možnosti, kot so 5-senzorsko upravljanje medpomnilnika, ogrevalni krog oz Nadzor temperature omrežja, specifikacija zunanjega napajanja, kaskadna funkcija, integracija, spremljanje in nadzor dodatnih okoljskih komponent.

 

Prednosti

Tehnični podatki

Tehnične specifikacije - Turbomat150200250320400500550
Nazivna toplotna moč [kW]150199250320399499550
Premer dimne cevi [mm]200250250300350350350
Skupna teža vključno s priključki [kg]3300382038206330847084708470
Prostornina toplotnega izmenjevalnika vode [l]440570570780104010401040
Najvišja dovoljena delovna temperatura [°C]90909090909090
Minimalna temperatura povratka kotla [°C]65656565656565
Najvišji dovoljeni delovni nadtlak [bar]4566789
Temperatura dimnih plinov (NO / DO) [°C]150/110150/111150/112140 / 110141 / 110142 / 110143 / 110

Mere

Mere
Mere - Turbomat [mm]200/250320400/500/550
H1 Višina kotla vključno z izolacijo188025602660
H2 Višina povratnega priključka1935640710
H3 Višina priključka pretoka193518502000
H4 Višina dozirnega polža, vključno s protipožarno zaščito850815930
H5 Višina priključka dimovodne cevi brez AGR800960985
H6 Višina priključka dimovodne cevi z AGR108020052075
B Skupna širina, vključno z opremo218027802990
B1 Širina, kotel vključno z izolacijo193021952495
B2 Širina, posoda za pepel zgorevalne komore8707301165
L Celotna dolžina286033403595
L1 Dolžina, dozirni polž9709401050
L2 Dolžina, posoda za pepel zgorevalne komore600600630

VEČ O NAS

INFORMACIJE IN SVETOVANJE

Želite več informacij, ponudbo ali svetovanje?

PREVERI NAŠE REFERENCE

V zadnjih 20 letih smo v podjetju BIOMASA, v Sloveniji in JV Evropi, vgradili več kot 3.500 sistemov ogrevanja na lesno biomaso - proizvajalec Fröling pa že več kot 300.000 po celem svetu. Preverite nekaj naših referenc.